Vi har gjort et bra valg - tross alt!
Først og remst vil jeg takke alle de som stempte på Pensjonistpartiet og alle våre valgmed-arbeidere, som sto på for Pensjonistpartiet under den hektiske valgkampen. Vi har gjort en formidabel jobb, med det ressursgrunnlaget vi hadde. Vi er nå det niende største partiet i Norge, sier leder Ragnar Dahl.
Denne gangen har vi fått mere mediedekning enn tidligere, både i TV, radio og riksdekkende aviser. Jeg er overbevist om at dette har bidratt til at vi ikke ble rammet av et stort frafall av stemmer. Håper media trekker samme konklusjon og inkluderer oss i framtidige valg. Valgomatene har vært en kontinuerlig trussel, i det de kun hadde 7-8 partier i databasen.
Tatt i betraktning av at vi denne gangen ikke stilte liste i Nordland fylke, har vi gjentatt valget fra 2005. Vi har 11884 stemmer og er det niende største partiet i Norge. Vi har nesten det samme økonomiske grunnlaget nå, som vi hadde etter valget i 2005 og det gir oss mulighet til å stå på videre. Målet må være å etablere fylkespartier i alle landets fylker og bygge opp en kommuneparti-organisasjon i flest mulige kommuner, som forberedelser til valget 2011.
Fremgangen for Miljøpartiet de Grønne var i og for seg ventet, jeg vil anta at de fikk mange stemmer fra Venstre. Det som er overraskende er de andre partiers store tilbakegang. Det er vel tid for en samtale å se om man er tjent med mange små partier, med omtrent samme program, eller om det er grunnlag for et framtidig samarbeid i en eller annen form. Kan også at flere partier ser seg tjent med å slå seg sammen for å få større mulighet ved stortingsvalget i 2013. Uansett, vi skal nå evaluere valgkampen, trekke noen konklusjoner og iverksette noen virkningsfulle tiltak med tanke på valget 2011.
Valgresultatet gir oss nye muligheter og jeg er overbevist om at partiet vil gripe dem, avslutter Leder Pensjonistpartiet, Ragnar Dahl fra Praha.



